Jeśli jesteś przedsiębiorcą, inicjatorem pomysłu na biznes, posiadasz do sprzedaży firmę postaramy się Ci pomóc.

więcej

KONFERENCJE I SEMINARIA INFORMATYCZNE

KONFERENCJE SEMINARIA 2011

 Konferencja "Informatyzacja z administracji" - Grand Hotel - Rzeszów - 26-09-2011.

Wszystkie informacje oraz przezentacje z konferencji, ktora odbyla sie w Rz-wie, w Grand Hotelu, w dniu 26-09-2011 dostepne są

pod linkiem - kliknij tutaj.


 

 

 

Konferencja  „MEDICARIUM – Efektywność w Służbie Zdrowia” 18-04-2011

wm_1024

 

Otwarcie konferencji - Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka - Wojciech Materna.

rkspert_uj_2_1024

 

Wystąpienie ekspreta dr Marcina Kautscha.

eksperci_panelu_1024

Eksperci panelu dyskusyjnego, od lewej: dr Marcin Kautsch, poseł na Sejm Krystyna Skowrońska, Z-ca dyr. Podkarpackiego Oddziału NFZ - Krzysztof Wróbel.

W dniu 18 kwietnia 2011 r Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka w hotelu Park Hotel w Rzeszowie zorganizowało konferencję:

„MEDICARIUM – Efektywność w Służbie Zdrowia”, przezentującą ofertę firm informatycznych, członków klastra, sierowaną do Służby Zdrowia.
Zakres konferencji obejmował metody podnoszenia efektywności,  aspekty organizacyjne, prawne, informacyjne, informatyczne jak i zarządcze. Konferencja była okazją do podzielenia się doświadczeniami pomiędzy ekspertami, menadżerami i politykami z zakresu zjawisk i trendów jakie zachodzą w szpitalach, przychodniach i całym systemie ochrony zdrowia nie tylko w Polsce ale i na świecie.
W konferencji udział wzięli m.in.:
.
Dr Marcin Kautsch
Instytut Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
.
Bogdan Michałek
Prezes Zarządu BMM Sp. z o.o.
.
Krystyna Skowrońska
Poseł na Sejm RP, Komisja Zdrowia
.
Krzysztof Wróbel
Z-ca Dyrektora Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie ds. Finansowych
.
Zdzisław Białowąs
Dyrektor ZOZ MSWiA w Rzeszowie (laureat rankingu Diamenty Forbesa 2011)
.
Michał Rybczyński
Asseco Poland SA
.
Udział w konferencji wzięło 89 osób.
image001_751
image002_751

 

"Klastry, jako sposób na rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce".

W dniu 14 marca 2011 r w Rzszowie, w Grand Hotelu, odbyła się konferencja:

Klastry, jako sposób na rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce.

Konferencji patronowali:

Ministerstwo Gospodarki
Wiceminister Skarbu Państwa, Poseł Jan Bury
Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Prezydent Miasta Rzeszowa

Patronat medialny objęli: TVP Rzeszów, Radio Rzeszów SA.

Więcej na temat konferencji

Konferencji patronują:

patroni1_286

Patronat medialny:

patroni2_174

 


Pierwszy na Podkarpaciu Klaster IT

Inauguracja Wschodniego Klastra Informatycznego

W dniu 17 grudnia br. w Świlczy k. Rzeszowa odbyła się konferencja, podczas której przedstawiciele cenionych firm z branży informatycznej oficjalnie powołali do życia pierwszy na Podkarpaciu Klaster IT. Twórcą i koordynatorem tej inicjatywy jest Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka.

„Mnożymy potencjał" - tak brzmi hasło Wschodniego Klastra Informatycznego, którego powstanie jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem na Podkarpaciu, Podczas konferencji zaprezentowano korzyści wynikające z założenia Klastra IT, które osiągnie Region jak i firmy zrzeszone w Klastrze. Jest to kolejny ważny krok dla Podkarpacia, które kojarzone jest z lotnictwem i informatyką. Klaster IT przyczyni się z pewnością do wzmocnienia rozpoznawalności Podkarpacia jako regionu o dynamicznie rozwijającym się potencjale informatycznym. Podczas konferencji zaprezentowano również kluczowe kwestie Strategii Promocji Klastra i firm w nim zrzeszonych, zrealizowanej w ramach projektu "Rozwój Klastra informatycznego firm wschodniej Polski".

swilcza_2048

Kulminacyjnym punktem spotkania było uroczyste podpisanie deklaracji przystąpienia do Klastra firm informatycznych Polski Wschodniej. Tym samym do inicjatywy, której pomysłodawcą i patronem jest Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka przystąpiły firmy: BIURO-MAT Sp. z o.o., BMM sp. z o.o., DIGIT-AL., Enzo Sp. z o.o., ETOBRES sp. z o.o.,  Ideo Sp. z o.o., TOP SA, 4N i Virtual SC. Postawiliśmy duży krok naprzód. Od tej pory będziemy podążać we wspólnym kierunku, sumując swoje siły, mnożąc potencjał i dzieląc się swoim umiejętnościami oraz zdobytym doświadczeniem - zapowiada Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.

„Nadciąga" wschodni potencjał IT

Zawiązanie Klastra IT otwiera nowy etap w sektorze firm informatycznych zlokalizowanych na Podkarpaciu. Przedsięwzięcie ma za zadanie również budować kształt podkarpackiego środowiska gospodarczego, w kontekście branży IT. Co istotne, Wschodni Klaster Informatyczny będzie miał na celu minimalizować różnice ekonomiczne pomiędzy podkarpackimi firmami z sektora IT a podmiotami z innych obszarów Polski. Naszą misją jest stworzenie korzystnych warunków pozwalających na efektywne współdziałanie w sferze biznesu, które ułatwi wdrażanie nowych, innowacyjnych rozwiązań opartych na technologii informatycznej oraz przyczyni się do kreowania i wspierania wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój społeczeństwa informacyjnego  - wyjaśnia Wojciech Materna.

Do tej pory w Polsce rynek Klastrów tworzyło 11 organizacji, łącznie zrzeszających ponad 300 firm z branży teleinformatycznej. Na Podkarpaciu to nowatorska forma współpracy takich podmiotów.

 

Kontakt dla mediów

Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka

tel. 602 620 841, mail: szef@topsa.com.pl


Chcesz otrzymywać informację o bieżących wydarzaniach i naszych planach? Skorzystaj z naszego newslettera.

Czy jesteś zaintersowany udziałem w targach IT w Rzeszowie?
TAK
NIE
redakcja | reklama | współpraca | kontakt