Jeśli jesteś przedsiębiorcą, inicjatorem pomysłu na biznes, posiadasz do sprzedaży firmę postaramy się Ci pomóc.

więcej

AKTUALNO¦CI

Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka bierze udział w Forum Innowacji w Rzeszowie

wtorek, 07 wrzesień 2010

W dniach 7 - 8 września 2010r. miasto będzie gościć przedstawicieli rządu, środowisk biznesowych i opiniotwórczych oraz wybranych przedsiębiorców z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. W panelach dyskusyjnych wezmą udział między innymi przedstawiciele Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.

Przed dwa wrześniowe dni w Rzeszowie potrwa Forum Innowacji. Jest to prestiż dla miasta, bowiem odbywa się ono w ramach krynickiego Forum Ekonomicznego, a to jest liczącym się w Europie.

Podpisy pod porozumieniem o organizacji forum w marcu złożyli Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum i Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Jak informuje rzeszowski magistrat, wśród pomysłodawców forum w Rzeszowie byli: Jan Bury - wiceminister Skarbu Państwa, Tadeusz Ferenc - prezydent Rzeszowa, Zygmunt Berdychowski - Prezes Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich, Adam Góral - prezes Asseco Poland, Andrzej Sobkowiak - rektor Politechniki Rzeszowskiej, Paweł Walawender - firma szkoleniowo-badawcza BDC Center. Uzasadnieniem dla takiego pomysłu była innowacyjność stolicy Podkarpacia w lotnictwie, informatyce oraz jego pozycja na rynku akademickim.

Forum ma stać się w przyszłości miejscem spotkań i wymiany doświadczeń dla wybranych przedsiębiorców z Polski i Europy Środkowo-wschodniej, przedstawicieli rządów i parlamentów, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie i promocję rozwoju technologii i innowacji - podaje Urząd Miasta Rzeszowa. - Celem forum jest również pokazanie i udowodnienie ważnej roli Podkarpacia w procesach innowacyjnych. Forum Innowacji w Rzeszowie to organizowane po raz pierwszy wydarzenie towarzyszące Forum Ekonomicznemu w Krynicy - podkreśla magistrat.
 

Szczegółowe informacje na temat przebiegu forum znajdziecie Państwo na stronie:

http://hej.rzeszow.pl/zbliza_sie_forum_innowacji_w_rzeszowie,artykul5153.html

 

 

Podobne:

Chcesz otrzymywać informację o bieżących wydarzaniach i naszych planach? Skorzystaj z naszego newslettera.

Czy jesteś zaintersowany udziałem w targach IT w Rzeszowie?
TAK
NIE
redakcja | reklama | współpraca | kontakt