Jeśli jesteś przedsiębiorcą, inicjatorem pomysłu na biznes, posiadasz do sprzedaży firmę postaramy się Ci pomóc.

więcej

AKTUALNO¦CI

Odznaka jakości dla Kastra Firm Informatycznych Polski Wschodniej

środa, 24 kwiecień 2013


Klaster to grupa firm z tej samej branży, które, choć mogą nazywać siebie konkurencją, to na różnych polach nawiązują ze sobą współpracę. Współdziałanie w ramach klastra nierzadko przynosi liczne korzyści. Wystarczy wspomnieć możliwość wymiany informacji na temat trendów i nowych technologii, ułatwienia w zatrudnianiu wykwalifikowanych pracowników, czy obniżenie kosztów marketingowych. Celem są natomiast zwiększanie swojej konkurencyjności i bezustanne ulepszanie swojego funkcjonowania na rynku. Do tych ostatnich klastry motywować może możliwość otrzymania Brązowej odznaki jakości. Właśnie 13 marca podczas Kongresu Profesjonalistów IT w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie Brązowych Odznak Jakości w ramach projektu Capacity Development for Cluster Managers. Wyróżnienie. Nagrodę przyznano miedzy innymi Klastrowi Firm Informatycznych Polski Wschodniej

Europejskie standardy

Odznaki zostały przyznane pięciu klastrom, które poddały się wcześniej benchmarkingowi, czyli systematycznemu mierzeniu sposobów funkcjonowania firm i porównywaniu ich do największych potentatów na rynku. Jak wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT - podczas oceny brano pod uwagę 31 wskaźników. Co ważne, analizie podlegał głównie aspekt zarządzania firmami, a oceny dokonywali niezależni eksperci z European Cluster Excellence Initiative. Benchamrking to metoda stosowana w całej Europie. W ten sposób istnieje możliwość nie tylko oceny najlepszych i najsłabszych stron działalności danego klastra, ale także ich porównywania.  

Pozostałe klastry, które nagrodzono w tym roku to: Gdański Klaster Budowlany, Podlaski Klaster Bielizny, Innowacyjny Klaster Zdrowie i Turystyka oraz Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej.

Innowacyjność i doskonalenie

Wyróżnienie wskazuje na wysoką jakość klastrów, motywuje do dalszej pracy i przyczynia się do wzrostu zainteresowania nim przez potencjalnych partnerów. Otrzymanie Brązowej Odznaki Jakości świadczy o gotowości klastra do ciągłego doskonalenia oraz zwiększania konkurencyjności. Cieszymy się, że doceniono nasze wysiłki. To dla nas sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku oraz duża motywacja do dalszego działania – dodaje Wojciech Materna.   

Podobne:

Chcesz otrzymywać informację o bieżących wydarzaniach i naszych planach? Skorzystaj z naszego newslettera.

Czy jesteś zaintersowany udziałem w targach IT w Rzeszowie?
TAK
NIE
redakcja | reklama | współpraca | kontakt