Jeśli jesteś przedsiębiorcą, inicjatorem pomysłu na biznes, posiadasz do sprzedaży firmę postaramy się Ci pomóc.

więcej

O NAS W MEDIACH

Macie szansę na sukces - Dziennik Nowiny; 06. Kwietnia 2006

czwartek, 06 kwiecień 2006

Rozmowa z Andrzejem Sadowskim, wiceprezydentem Centrum im. Adama Smitha

- Podkarpacie chce zasłynąć z potężnego zagłębia informatyków i usług teleinformatycznych. Udało się nam pana zaskoczyć, bo zwykle kojarzymy się z Bieszczadami albo zdrową żywnością…

- Rzeczywiście. Ale to miłe zaskoczenie. Bardzo dobrze świadczy o młodym pokoleniu mieszkańców waszego regionu. Na obszarach, gdzie nie ma dużych miast, świetnie rozwiniętej branży usług czy przemysłu, przyszłością są zawody oparte na potencjale ludzkim. Takie możliwości daje informatyka i teleinformatyka. Wiedzę i umiejętności z tej branży można wykorzystać pod każdą szerokością geograficzną. Nie opuszczając regionu, można dobrze zarabiać, wykonując zlecenia od dowolnej firmy ze świata.


- No właśnie, wierzy pan, że stowarzyszenie z mało znanego i biednego Podkarpacia ma szanse na klientów w branży najnowszych technologii?

- Oczywiście. Słynne pojęcie amerykańskiej Doliny Krzemowej jest pojęciem umownym. Podobna dolina może powstać wszędzie na świecie, pod warunkiem, że w jednym miejscu skupi się duża liczba dobrze wykształconych i kreatywnych osób. W Rzeszowie macie silną uczelnię techniczną, kilka uczelni prywatnych, do tego silnie rozwinięty przemysł lotniczy. Przy dużej determinacji, a tę ma większość ludzi z "prowincji”, to przedsięwzięcie ma duże szanse na sukces.

Rozmawiała Aneta Gieroń
a.gieron@gcnowiny.pl

Podobne:

Chcesz otrzymywać informację o bieżących wydarzaniach i naszych planach? Skorzystaj z naszego newslettera.

Czy jesteś zaintersowany udziałem w targach IT w Rzeszowie?
TAK
NIE
redakcja | reklama | współpraca | kontakt