Jeśli jesteś przedsiębiorcą, inicjatorem pomysłu na biznes, posiadasz do sprzedaży firmę postaramy się Ci pomóc.

więcej

AKTUALNO¦CI

Koniec płyt CD

środa, 27 lipiec 2011

Płyty kompaktowe (CD) w odwrocie są od ładnych paru lat. Na ich miejsce wchodzi inna forma przenoszenia muzyki w postaci cyfrowej. Pamięć flash coraz częściej staje się nośnikiem, czy to w przenośnych i stacjonarnych odtwarzaczach czy w pendrive-ach. Wygląda na to, że srebrne krążki pomału zaczną znikać także z samochodów. Firma Ford Motor Company, jako pierwszy na świecie duży producent samochodów, oficjalnie zapowiedziała porzucenie tego nośnika.

Producent chce wycofać odtwarzacze CD ze swoich samochodów i w ich miejsce wstawiać odtwarzacze wyposażone w porty USB. Do nich podłączyć będzie można pamięci przenośne, dyski twarde oraz odtwarzacze i z nich odtwarzać muzykę.

Pierwszym modelem, który nie będzie mieć opcji "Odtwarzacz CD", stanie się nowy Focus. W standardzie znajdzie się odtwarzacz plików MP3, WMA i innych, wyposażony w port USB. To rozwiązanie jednak nie na długo zagrzeje miejsce w samochodach marki Ford.

W 2015 roku, jak szacuje producent, około 2 milionów samochodów marki Ford w Europie będzie wyposażonych w nowy system "infotainment hub", oparty w całości na uwielbianej przez masy (sarkazm gratis) "chmurze". Ford Motor Company już od jakiegoś czasu stara się promować tego typu technologię, pod nazwą Ford SYNC.

Więcej na:

http://pclab.pl/news46619.html

Podobne:

Chcesz otrzymywać informację o bieżących wydarzaniach i naszych planach? Skorzystaj z naszego newslettera.

Czy jesteś zaintersowany udziałem w targach IT w Rzeszowie?
TAK
NIE
redakcja | reklama | współpraca | kontakt