Jeśli jesteś przedsiębiorcą, inicjatorem pomysłu na biznes, posiadasz do sprzedaży firmę postaramy się Ci pomóc.

więcej

O NAS W MEDIACH

Informatyka Podkarpacka - Dziennik Polski; 16. października 2006

poniedziałek, 16 październik 2006

Coraz prężniej zaczyna działać Stowarzyszenie "Informatyka Podkarpacka". W jego skład weszło już blisko 30 osób reprezentujących firmy informatyczne południowo-wschodniej Polski oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako członek wspierający. - Organizacja cały czas otwarta jest na nowych członków, przede wszystkim przedstawicieli firm branży informatycznej - podkreśla Dominik Łazarz z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej przy WSIiZ.


Stowarzyszenie powołane zostało między innymi dzięki projektowi unijnemu realizowanemu przez rzeszowską WSIiZ oraz spółkę CASE Doradcy z Warszawy. Projekt ten pod nazwą "System Wspierania Gron Przedsiębiorczości" zmobilizował środowisko informatyczne Podkarpacia do wspólnych działań. Początkowo pomiędzy spotkaniami oficjalnymi w ramach projektu, przedstawiciele kilku firm gromadzili się na spotkaniach nieformalnych. Na jednym ze spotkań powołano stowarzyszenie.


- Stowarzyszenie ma przyczynić się do rozwoju branży teleinformatycznej na terenie województwa podkarpackiego, dla którego tzw. nowe technologie są jedną z nielicznych szans na rozwój gospodarczy. Jako jeden z priorytetów ma mieć współpracę z uczelniami wyższymi i szkolnictwem ponadpodstawowym dla rozwoju kadr oraz prowadzenia nowatorskich prac badawczych i rozwojowych w branży informatycznej - wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia.


Główne cele stowarzyszenia to m.in. tworzenie nowej wspólnej marki "Informatyka Podkarpacka", wspieranie tworzenia informatycznego tzw. klastra gospodarczego, wspólna pomoc w zakresie rozwiązywania różnorakich problemów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - zwłaszcza w kwestiach dotyczących spraw podatkowych, prawnych czy organizacyjnych. Nacisk kładziony jest także na współdziałanie z władzami samorządowymi i rządowymi w zakresie zwiększania korzystnych warunków działalności gospodarczej. Promowane ma być także Podkarpackie jako dobre miejsce do inwestycji, co ma także zatrzymać migrację młodzieży, a zwłaszcza informatyków, do lepiej rozwiniętych regionów.


- Należy mieć na uwadze, że nawet gdyby tylko cześć z założeń oraz celów, jakie postawili sobie członkowie Stowarzyszenia "Informatyka Podkarpacka" została osiągnięta, będzie to i tak wielki sukces tego przedsięwzięcia - podkreśla Dominik Łazarz.


Więcej informacji na temat stowarzyszenia można znaleźć na stronie internetowej www.informatykapodkarpacka.pl. Znajdują się tam dane dotyczące bieżących inicjatyw stowarzyszenia, fora dyskusyjne. W przyszłości mają tam być zamieszczane także ogłoszenia o wolnych miejscach pracy dla studentów i absolwentów kierunków informatycznych.

(EWAF)

Podobne:

Chcesz otrzymywać informację o bieżących wydarzaniach i naszych planach? Skorzystaj z naszego newslettera.

Czy jesteś zaintersowany udziałem w targach IT w Rzeszowie?
TAK
NIE
redakcja | reklama | współpraca | kontakt