Jeśli jesteś przedsiębiorcą, inicjatorem pomysłu na biznes, posiadasz do sprzedaży firmę postaramy się Ci pomóc.

więcej

O NAS W MEDIACH

Grona przedsiębiorczości - Super Nowości; 19. maja 2006

piątek, 19 maj 2006

Sukcesem zakończył się realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania projekt ''Grona przedsiębiorczości''.


Przez kilka tygodni przedsiębiorcy z branż lotniczej, spożywczej oraz informatycznej mogli spotkać się na wykładach, szkoleniach i warsztatach. Uczestnicy chwalili zwłaszcza warsztaty, na których w praktyczny sposób omawiano jakie powinni podejmować działania, by założyć klaster. Efektem spotkań są też publikacje naukowe na temat każdej z tych branż.

Główny cel forów - czyli zebranie przedstawicieli podobnych firm, by spotkali się w jednym miejscu i mogli wymienić poglądy, doświadczenia i podyskutować - został spełniony. Ci ludzie, dzięki temu, będą mogli się poznać.

Na tych właśnie spotkaniach, pojawił się pomysł by firmy informatyczne z naszego regionu zawiązały stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka. To uważane jest za największe osiągnięcie forów. Stowarzyszenie zaczęło już działać, ma promować miejscowe firmy.

- Ważne, że umożliwiliśmy spotkania przedstawicieli branży spożywczej - uważa dr Elżbieta Wojnicka, naukowiec z Instytutu Gospodarki przy WSIiZ. - Wśród przedstawicieli tej branży nie powstaje jednak klaster. Być może trzeba będzie w tym celu realizować nowy projekt.

W branży spożywczej konkurencja polega tylko na sprzedaży, produkt jest jednorodny. Ale być może będą się wzorować na Dolinie Ekologicznej z Lubelszczyzny. By jednak powstał jakiś klaster, musi być patronat lokalnych władz nad taką inicjatywą.

ac


 

KOMENTARZ
 Arkadiusz Michno z firmy Ideo:

- Jestem zadowolony że brałem udział forach ''Gron przedsiębiorczości''. Moja firma zaangażowała się w tworzenie ''Informatyki Podkarpackiej''. Liczymy dzięki temu na promocję naszych firm poza regionem.
     Elżbieta Wojnicka Instytut Gospodarki przy WSIiZ:

- Fora spełniły swoją rolę. Przedsiębiorcy przełamali bariery w zaufaniu, poznali się, dowiedzieli się czym są klastry.

Podobne:

Chcesz otrzymywać informację o bieżących wydarzaniach i naszych planach? Skorzystaj z naszego newslettera.

Czy jesteś zaintersowany udziałem w targach IT w Rzeszowie?
TAK
NIE
redakcja | reklama | współpraca | kontakt